Вівторок, 19.03.2024, 04:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Ізюмського професійного ліцею

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗНО

 

 


Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році проходитиме у період з квітня по липень.

Про це заявив у четвер на прес-конференції директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, передає Укрінформ.

«Орієнтовно, як визначило Міністерство освіти, ЗНО відбудеться у період з квітня по липень. Чому такий розтягнутий термін? Це пов'язано з тим, що цей навчальний рік буде досить специфічним у зв'язку з неможливістю на сьогодні точно визначити, коли він закінчиться»,- сказав Лікарчук.

Він додав, що дати проведення тестувань будуть оголошені не раніше кінця січня 2015 року. «Раніше нам навряд чи вдасться це зробити»,- наголосив Лікарчук.

 

Абітурієнтам гарантують рівний доступ до вищої освіти - УЦОЯО

 

Запровадження нових елементів в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році обумовленні прийняттям нового закону "Про вищу освіту" та необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам. Про це йдеться у роз’яснювальному листі УЦОЯО, що отримали директори українських шкіл, ліцеїв, гімназій та колегіумів.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що серед нових елементів в процедурі проведення тестування є впровадження дворівневих сертифікаційних робіт з двох навчальних предметів, визначення результатів ЗНО за новою методикою, обмеження строку дії сертифікату ЗНО одним роком, проведення державної підсумкової атестації з української мови для всіх випускників у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У центрі нагадали, що у 2015 році сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також з математики матимуть два рівні складності: базовий та поглиблений. Про своє бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи того чи іншого рівня складності абітурієнти будуть вказувати під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

 

Строки вступної компанії 2015 у ВНЗ України

 

Вступ у вищі навчальні заклади у 2015 році відбувається на підставі чинних Правил прийому до вищих навчальних закладів (далі – Правила прийому), що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1172 від 15 жовтня 14 року.

У 2015 році абітурієнти мають право подати документи у п’ять вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них (максимум 15 спеціальностей).

Дати прийому документів та проведення іспитів (творчих конкурсів)

Вступна кампанія 2015 року розпочинається 10 липня. Із цього дня вищі навчальні заклади України починають приймати від абітурієнтів документи для вступу.

 

 

Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

 

Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений цифрою від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету. 

 

УЦОЯО розпочав розробку дворівневих тестів

 

У Міносвіти підписано наказ про підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Українському центру оцінювання якості освіти доручено забезпечити розроблення завдань для сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання у формі предметних тестів з української мови і літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов.

У 2015 році для здійснення більш якісного відбору абітурієнтів тести з української мови і літератури, математики будуть двох рівнів складності: базового та поглибленого.

 

ЗНО - 2015:п'ять нововведень, що очікують абітурієнтів

 

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за виключенням п’яти нововведень, які внесені після ретельного аналізу проведення ЗНО. Про це повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук під час засідання Правління Громадської ради при МОН.

Лікарчук нагадав, що Український центр оцінювання якості освіти пропонує впровадити новий підхід визначення результатів ЗНО.

"У 2006 році, коли ЗНО було в останнє проведено у якості експерименту, було прийнято рішення, для того, щоб відсікти тих абітурієнтів, які мають погані знання, поставити умовний бар’єр в 124 бали. Це рішення було суб’єктивним. Це нічим не обґрунтована величина. Кожний рік 124 бали – це зовсім різні оцінки, тому що кожен рік різна кількість учасників ЗНО", - зазначив Ігор Лікарчук.

 

До переліку предметів ЗНО-2015, очікувано не включено тести з всесвітньої історії та світової літератури

 

Затверджено перелік предметів ЗНО на 2015 рік

 

У Міністерстві освіти і науки підписано наказ, яким унормовано деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які у 2015 році виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів України.
Зокрема, документом затверджено перелік навчальних предметів, з яких буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання абітурієнтів, які вони здобули на основі повної загальної середньої освіти.
Враховуючи те, що Міністерство освіти відмовилося від проведення тестування з всесвітньої історії та світової літератури, зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році буде проведено з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, німецької , французької, іспанської та російської мов.
Наказом освітнього відомства передбачено, що кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту за ступенем молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) та бакалавра (спеціаліста або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).
Також документом передбачено, що результати базового рівня ЗНО з української мови і літератури будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році проводитиметься у квітні – липні, конкретні дати проведення тестування будуть визначені пізніше.

 

Усі випускники складуть єдиний тест з української

 

У 2015 році усі одинадцятикласники складатимуть єдиний тест з української мови, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація за підсумками навчання у школі, а також як зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого можуть бути використанні при вступі до вищого навчального закладу.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час прес-конференції щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.
За словами Полянського, цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створять єдині тести для оцінювання знань випускників шкіл лише з української мови, а тестування з цього предмета планується провести у квітні.
Він також повідомив, що поєднання зовнішнього незалежного оцінювання з іншими предметами ДПА, яке було заплановано раніше, було відтерміновано у зв’язку з соціально-політичною ситуацією на Донбасі, в наслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів регіону і вони не матимуть можливості повністю пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів.
Заступник міністра повідомив, що у 2015 році одинадцятикласники складатимуть три шкільних іспити: поєднаний тест з української мови, іспит з математики чи історії України, а також іспит з третього предмета за вибором учня.
Цього навчального року державна підсумкова атестація вперше відбуватиметься не за міністерськими збірниками завдань, а винятково за завданнями, що розроблятимуть школи.
Також Павло Полянський повідомив, що державна підсумкова атестація як форма оцінювання знань учня при завершенні початкової школи, основної школи та старшої школи не може бути скасована, оскільки її проведення передбачено законодавством ще з 1999 року.
У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускники 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами.

 

ЗНО лишається важливим чинником вступу, - Лікарчук

 

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час круглого столу, присвяченого темі вступної кампанії, розповів про нововведення, які очікують на абітурієнтів у майбутньому.
За його словами, прийом до всіх вищих навчальних закладів з 2015 року буде здійснюватися лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
"ЗНО лишається важливим чинником вступної кампанії", - наголосив Лікарчук.
Також, за словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, у 2016 році абітурієнти, під час реєстрації для участі у ЗНО, будуть одночасно формувати список університетів за рейтингом, куди вони бажають вступати.
Після складання зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти, користуючись запропонованим абітурієнтом рейтингом, буде пропонувати абітурієнта вищим навчальним закладам.
Як відомо, Міністерством освіти і науки розроблено проект Умов вступу до вищих навчальних закладів України, який має бути затверджений не пізніше 15 жовтня, після процедури громадського обговорення.
Відповідно до пропозицій МОН, вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання виданий лише у 2015 році. Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Передбачається, що для участі у конкурсі на вступ до ВНЗ будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з трьох або чотирьох предметів.
Також затверджено нові програми ЗНО, відповідно до яких будуть розробленні та укладені тести зовнішнього оцінювання абітурієнтів.

 

Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО

 

Однім із нововведень проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році стане впровадження у процедуру тестування дворівневих тестів. Метою введення дворівневого тестування є більш якісний відбір абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.
Дворівневі тести у цьому навчальному році будуть впроваджені з двох тестових предметів української мови і літератури та математики.
За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, необхідність таких змін викликана об'єктивними причинами.
"До цього часу ми однаковий тест давали тим, хто вступає на механіко-математичний факультет університету і тим, хто хотів бути вчителем трудового навчання. Також однаковий тест з української мови і літератури складали ті, хто вступав на факультет української філології і ті, хто вступав на факультет спортивної медицини", - зазначив Лікарчук під час прес-конференції, що була присвячена проведенню ЗНО у 2015 році.
Він наголосив, що якісний відбір абітурієнтів на основі однакових тестів був ускладнений.
"Тому ми пішли на зустріч університетам і цього року будемо пропонувати тест рівня "А" - менш складний і тест рівня "В" - більш складний", - повідомив директор УЦОЯО, зауваживши, що цього року нововведення стосуватиметься лише двох предметів.
Він зазначив, що університети будуть самостійно визначати рівень складності тесту, результати якого необхідні для вступу на кожну спеціальність. Відповідні вимоги будуть визначені умовами вступу кожного вищого навчального закладу.
Директор УЦОЯО також зазначив, що абітурієнти, які матимуть результати тесту підвищеного рівня "В", матимуть можливість подати документи на спеціальність, де необхідно буде подавати результати тесту рівня "А". Відповідно той, хто складатиме тест рівня "А" не матиме можливості вступати на спеціальність, де умовами вступу передбачений тест вищого рівня складності.
Ігор Лікарчук повідомив, що практика дворівневих тестів існує в інших країнах світу, зокрема у Польщі.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Изюмский профессиональный лицей 2024